JOBS at GreenBau

[1] Inginer Aplicatii CNC

CANDIDATUL IDEAL:
Inginer avand cunostinte tehnice temeinice si experienta in domeniul programarii / operarii masinilor unelte CNC, al tehnologiei prelucrarilor prin scule aschietoare, cu minim 2-3 ani vechime

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Pregatire/cerinte profesionale:

  • inginer cu minim 2 ani vechime sau operator/programator care a lucrat in productie pe strunguri CNC sau centre de prelucrare CNC
  • cunostiinte tehnice temeinice & experienta in programarea/ operarea masinilor unelte cu comanda numerica CNC
    -cunostinte desen tehnic
  • cunostinte scule aschietoare, dispozitive de prindere;
  • utilizare MS Office, Internet
  • limba engleza – scris, vorbit nivel mediu
  • cunostinte programare OSP, FANUC, SIEMENS
  • programare CAD / CAM, constituie avantaj

Alte cerinte/abilitati:

  • seriozitate
  • spirit analitic, metodic, organizat
  • comunicativitate
  • disponibilitate pentru deplasari in tara – 50% din program
  • carnet auto categoria B

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Pachet salarial corelat cu performantele
  • Dezvoltare profesionala continua
  • Mediu de lucru competitiv
  • Abonament clinica medicala privata

DESCRIERE COMPANIE
Unic distribuitor de masini unelte cu comanda numerica OKUMA, CITIZEN si BROTHER JAPONIA , respectiv HEDELIUS GERMANIA; masini de rectificat CNC OKAMOTO, roboti HANWHA

  • know how; instruire personal operator, programator si personal de intretinere masini CNC OKUMA, CITIZEN, BROTHER JAPONIA respectiv HEDELIUS GERMANIA, OKAMOTO si HANWHA;
  • service, garantie si post-garantie masini CNC OKUMA, CITIZEN, BROTHER JAPONIA respectiv HEDELIUS GERMANIA, OKAMOTO si HANWHA;
  • introducere in lucru linii de productie si sisteme automatizate cu masini unelte cnc si roboti industriali

Trimite CV la greenbau@greenbau.ro

NOTĂ: se caută ingineri pentru aplicații de strunjire respectiv frezare

[2] Absolventi de facultate si master

GreenBau Tehnologie unic distribuitor de mașini unelte cu comandă numerică OKUMA, CITIZEN și BROTHER Japonia respectiv HEDELIUS Germania; ANGAJEAZĂ absolvenți de facultate și master, următoarele specializări: mecanică, electrotehnică, electronică, automatizări industriale. Trimite CV la greenbau@greenbau.ro

[3] Ingineri CNC proiectare/operare

This image has an empty alt attribute; its file name is Anunt_Angajare_Operatori_GT_WEB_v3.jpg

Ingineri având cunoștinte tehnice și experiență în domeniul programării (FANUC, SIEMENS, OSP) / operării mașinilor unelte CNC (strunguri, centre de prelucrare), al tehnologiei prelucrărilor prin scule așchietoare, cu minim 2-3 ani vechime. Cunoștințe CAD / CAM, constituie avantaj (Fusion, MasterCam). Trimite CV la greenbau@greenbau.ro